15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Систина Офталмологија во Регионот гради нови нивоа на доверба

Систина Офталмологија во источниот Регион сигурно гради нови нивоа на здравствена доверба кај граѓаните. Успешното работење и решавањето на голем број офталмолошки проблеми на пациентите за високостручниот персонал е секојдевна обврска

Тимот  на Систина Офталмологија  е препознатлив по својата посветеност, одговорност и пред се професионална стручност:

Токму и поради ова, за работата и квалитетот на Систина Офталмологија, најдобра и најголема препорака се задоволните пациенти

Систина Офталмологија – Штип е еден од четирите дијагностички центри на оваа очна болница, што ја прави уникатна во Државата. На пациентите, во современ и пријатен објект им се нудат следниве услуги: Офталмолошки прегледи за сите видови на очни болести, најсовремена апаратура која овозможува голем број на Дијагностички испитувања и тоа: оптичка кохерентна томографија; видно поле; ехографија на око; биометрија; пахиметрија итн.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles