15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Скандалозна неодговорност на улицата Личка во Штип . Доколку асфалтот бил поставен крајот на проблемите никој немало да го види

Скандалозна неодговорност вградил инсталаторот  на водоводниот систем на улицата Личка во Штип. Наместо на стадардна длабочина водоводните цевки овде биле поставени на длабочина од само 30-40 сантиметри. Оваа длабоко непромислена работа е направена по налог на претходното раководство на Исар? брзајќи работата да биде што побрзо завршина а незадоволството на граѓаните да се амортизира

„Премините се поставени под стандардот и притоа постои опасност од пукање на водоводната линија“ изјави Бранко Ѓоргиев од ЈП Исар

Непосредно пред планираното асфалтирање на улицата  Штети, проблеми и хаварии од огромни размери спречил надзорот кој одбил да го потпише записникот за  стандардно завршена изведба.

„Цевката водоводната линија која оди од левата странма се најде на длабочина на 40 сантиметри што не е дозволиво а би  требало законски да биде 80“ изјави изведувач на проектот

Она што изведувачот на оваа улица која стана симбол на неажурност, нестручност и неодговорност го работел не било можно да се сокрие од окото на грааните кои веќе знаеле но не можеле да поверуват што се случува

Личка е една од најпознатите , но и комунално досега најпроблематичните улици и гражаните досега никогаш не беа задоволни од она што им се случува на нивната улица од сите аспекти. Последните обиди овие проблеми да се решат повторно пропаднаа и жителите од улицата повторно ќе беа жртви на неодговорноста и  изборната кампања.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles