19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Нова ограда доби Домот за стари лица во Берово

Продолжуваат градежните активности во домот за стари лица др. Иван Влашки во Берово.  Со бетонска и метална ограда, се оградуваат објектите на установата,  при што Домот за стари  лица доби нов изглед.Поставувањето на новата ограда , е сопствена инвестиција на Домот за стари лица ,,др. Иван Влашки”, за што од Буџетот на установата се потрошени околу еден милион денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles