21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Одбојка: Младост УГД поразена од Шкендија

Синоќа, одбојкарите на ОК Штип Младост УГД  гостуваа во Тетово, на Шкендија. Во интересна игра, домаќините победија со максимален резултат од 3-0. Во текот на трите сета  штипските одбоијкари  имале  предности, но на крајот ги  загубиле  сетовите.

Мажите во  сабота во 16 часот во Штип играат со  Јанта Волеј, додека жените  на УГД гостуваат на  Ускана.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles