3.8 C
New York
Saturday, November 27, 2021

Buy now

spot_img

Словенија: Состојбата со Ковид досега најлоша

Од понеделник сите ученици и студенти кои се „самотестираат“ за да можат да посетуваат настава во иднина наместо еднаш ќе треба да го прават два пати неделно. Дополнително, од понеделник се воведуваат почести редовни задолжителни тестирања во здравствените и социјалните установи, а маски ќе треба да носат и вакцинираните. Епидемиолошката слика е лоша, се движиме кон најлошата состојба во епидемијата досега – изјави министерот за здравство Јанез Поклукар.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,030FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles