15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Уште два месеца рок за исплата на К 15

До крајоит на годината, работодавачите имаат обврска на сметките на вработените да исплатат пари за К 15. Вредноста на минималниот К-15 овој месец се искачи на нешто над 11.300 денари. Доколку за тоа постојат услови, вредноста на исплатеното  К-15 може д абиде и двојно повисок, а за тоа работодавачите  не би платиле данок на државата, зашто годинава со една од мерките на владините антикризни пакети зголемен е прагот на даночно ослободување кај регресот за годишен одмор.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles