3.3 C
New York
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

Бугарија: САД помагаат во Македонското прашање

Габриел Ескобар, заменик помошникот на Државниот секретар на САД откри дека нивниот амбасадор се заложи за  решавање на прашањата со прекршување на човековите права на , на македонското малцинство во Бугарија. Тој нагласи дека Бугарија има 16 пресуди од Европскиот суд за човекови права за прекршување човековите права и правото на здружување на македонското малцинство.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,052FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles