3.6 C
New York
Sunday, December 5, 2021

Buy now

spot_img

Голем пораз на ФК Брегалница.

Голем пораз за ФК Брегалница на гостински терен против екипата на Шкупи со резултат од 5:0. Имено по првите 45. минути на мечот од 12.коло во ПМФЛ против Брегалница, првопласираната екипа на табелата Шкупи оставри резултат од 3:0. Четвртиот и петиот гол екипата на Шкупи ги постигна во 61 односно 54 минута.

Останатите натпревари ќе се одиграат утре и тоа

Шкендија-Тиквеш

Пелистер-Македонија Ѓ.П

Борец-Работнички

 Струга Академија Пандев

Скопје-Ренова

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,044FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles