14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Се наплаќаат потврдите за оправдување на изостаноци

Матичните лекари почнале да ги наплаќаат  потврдите за оправдување на изостаноци, а цените за истите се движат од 300 до 500 денари. Според Здружението на матични лекари, во ценовникот на матичните лекари стои дека медицинска потврда се наплатува, зашто капитацијата не е осмислена да биде доволна за секоја услуга кон пациентите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles