7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

БК Балканец со медали од Балканското првенство

Теодор Георгиев од БК Балканец од Штип  на Балканското првенство во борење и на Медитеранстките игри во Грција во кадетска конкуренција освои два сребрен медали. Освен Тодоров медали од БК Балканец освоија и Марија Цветанова со сребрени на Балканското првенство, и Стојанче Стојков со бронзен медал.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles