7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

БиХ: Русија се заканува со ВЕТО поради Шмит

Русија се закани дека, како членка на Советот за безбедност на ОН, ќе стави вето на обновувањето на мандатот на мировната мисија ЕУФОР во БиХ поради назначувањето на Кристијан Шмит за висок претставник во земјата, тврди германската новинска агенција Дпа, повикувајќи се на свои извори. ЕУФОР, воени сили предводени од Европската Унија, го надгледуваат спроведувањето на воениот дел од Дејтонскиот договор.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles