15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Романија: Пациенти со Ковид-19 ќе се лекуваат во Германија

Дванаесет романски тешко болни пациенти со Ковид-19 се транспортирани на лекување во Германија. За утре е планиран уште еден лет на Бундесверот, со кој ќе се превезат повеќе Романци со Ковид-19. Минатата недела Романија побара меѓународна помош за справување со тешкиот бран на инфекција во земјата. Според Европскиот центар за превенција и контрола на болести, речиси една третина од населението во Романија завршило со вакцинација.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles