17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Хрватска:Руски вакцинален туризам

Руски граѓани масовно се вакцинираат во Хрватска  во последните денови.  Патувањето и навцинирањето им  го обезбедуваат туристички  агенции а причина се  вакцините Фајзер и пред  се Џонсон и Џонсон  која се аплицира само еднаш. Со овие вакцини тие можат несметано да патуваат низ Европа   бидејки во  Русија  се применува само Спутник V koja pak не е призната во ЕУ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles