13.2 C
New York
Thursday, December 2, 2021

Buy now

spot_img

Брегалница против Силекс во ¼ финалето на Купот Македонија

Денеска е извршено жребувањето на двојките за четвртфиналните средбби во рамките на Купот на Македонија во фудбал. Штипска Брегалница ќе се сретне во Кратово со домаќиинот, второлигашот Силекс. Останатите двојки се:

Шкупи – Струга Трим Лум

Пелистер – Вардар

Шкупи – Македонија Ѓорче Петров

Натреварите ќе се играат на 24 овој месец. Почетокот е закажан за 13 часот

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,043FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles