3.6 C
New York
Sunday, December 5, 2021

Buy now

spot_img

До ДИК пристигнати пет приговори за изборите за градоначалник во Регионот

До Државната изборна комисија досега се пристигнати пет приговори од политичките партии за неправилности поврзани со изборите за градоначалник на Кочани, Пробиштип и Чешиново Облешево.

Од нив, четири приговори се од политичката партија СДСМ и тие се однесуваат за три избрачки места во Кочани и едно во Чешиново Облешево.

Во Кочани, СДСМ реагира на неправилности на избирачките места 835, 874 и 865 во општина Кочани и избирачкото место 882 во општина Чешиново-Облешево.

Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ поднела еден приговор, кој се однесува на избирачкото место број 1532 во општина Пробиштип.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,044FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles