13.2 C
New York
Thursday, December 2, 2021

Buy now

spot_img

Конституиран делчевскиот совет. И овде се дебатираше за Северна

Делчевските советници денес ја имаа својата прва конститутивна седница. Слично како и во Штип , и овде наместо свечена, атмосферата беше напната, а главната тема за која се дебатираше, повторно беше придавката Северна

На крај , сепак сите советници едногласно ја дадоа свечената заклетва.

За претседател на советот е избран Гоце Попов, кој мандатот го започна со најава за донација на советничкиот паушал во времетраење од една година:

Делчевскиот совет брои 16 членови. Од нив 8 се од СДСМ, 6 од ВМРО ДПМНЕ и еден од Левица.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,042FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles