7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Павлов и Арсовски на Светскиот карате куп во Дубаи

Повеќекратниот европски и светски шамшиион во карате , штипјанецот Емил Павлов и неговиот клупски колега Жарко Арсовски од 16 до 23 овој месец ќе земат учество на светскиот карате куп Во Дубаи. Во мегувреме, Павлов и Арсовски ги засилуваат подготовките. Од шести до 11 Ноември заедно со каратистите од Црна Гора и Бугарија, финалните подготовки за светскиот самит на најдобрите каратисти ќе ги реализираат во Дојран. Павлов ќе настапи во категоријата до минус 67 килограми и Арсовгски до минус 74 килограми…

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles