3.8 C
New York
Saturday, November 27, 2021

Buy now

spot_img

9 компении понудиле јаглен за РЕК Битола

На повторениот повик за набавка на јаглен за третиот блок на РЕК Битола се пријавија 9 компании и понудите ги исполнуваат бараните количини од 900 илјади тони јаглен, соопштија од ЕСМ. Овие количини се потребни за дополнително производство на електрична енергија наменето за стопанството и државните институции.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,030FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles