17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

ЕБОР: Раст на македонската економија од 4 %

Раст на македонската економијата од четити отсто за годинава и за 2022, предвидува Европската банка за обнова и развој во најновиот извештај за економските перспективи на земјите од Западен Балкан. Во извештајот се посочува дека по четири последователни квартали со негативен раст помеѓу вториот квартал од 2020 година и првиот квартал од 2021 година, почна закрепнувањето на македонската економија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles