3.6 C
New York
Sunday, December 5, 2021

Buy now

spot_img

Александар Китански денеска го прими уверението за нов градоначалник на Пехчево

Новоизбраниот градоначалник на Пехчево од редовите на ВМРО ДПМНЕ,Александар Китански како и новите советници во похчевскиот општински совет денеска ги примија уверенијата. Кои се приоритетните асктивности на Китански по официјализирање на неговата функција.

За в понеделник е предвидено примопредавањето на градоначалничката функција. Пехчевскиот состав го сочинуваат 11 советници од кои: пет од редовите на ВМРО ДПМНЕ, 4 од СДСМ и двајца од независните советнички листи…

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,044FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles