3.8 C
New York
Saturday, November 27, 2021

Buy now

spot_img

Ваучери за електрична енергија

Доколку дојде до покачување на ценатаа нa електричната енергија, подготвени сме со ваучери да го помогнеме населението да го амортизира ценовниот шок, велат од Министерството за економија:

Доколку е тоа потребно, подготвени се посебни пакети како ваучери за домаќинствата кои од економско-социјален аспект ќе ја компензираат евентуалната разлика во цената како инструменти за поддршка на граѓаните, изјавија од Министерството.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,030FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles