7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Витални пет апарати и болничко возило набави штипската КБ

Витални пет  апарати за здравјето на новороденчињата и ново болничко возило набави КБ Штип. Со примена на апаратте се започна веднаш, а, болничкото возило се очекува најдоцна за еден месец.

Новата апаратура е од примарно значење за новородените но и за персоналот, изјави раководителот. д-р Валентина Златковска – рак. на р.е. Неонатологија)

Покрај набавката на новиот сет на апарати КБ Штип е во постапка за конечно ремонтирање на постоечкиот агрегат како единствена алтернатива во моментите кога напојувањето со струја е во прекин.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles