15.9 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Грција: Вакцина или негативен тест за богослужба

Грчката православна црква побара од своите верници да присуствуваат на богослужбите со потврда за вакцинација или негативен тест за коронавирус, бидејќи во земјата се пријавени рекордни 6.808 нови случаи. Светиот синод на Грчката православна црква ја испрати таа препорака до сите парохии во земјата, но не е наведено дали нејзиното спроведување е задолжително.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles