7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Србија: Заострени Ковид мерките

Србија ги заостри ковид мерките поради високиот број на заразени со коронавирусот. Досега ковид потврди се бараа само по 22 часот, сега тоа ќе важи од 20 часот. Работното време на угостителските објекти сега се скратува и тие ќе можат да работат до полноќ. Овие мерки отсега ќе важат и за казината и обложувалниците. На седницата на Кризниот штаб беше усвоен предлогот на Училишниот тим со кој се предвидува основците и средношколците од Србија да не одат на училиште наредната недела.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles