3.8 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Унгарија: Набавен систем за шпионажа

Шефот на комисијата за одбрана и внатрешни работи на унгарскиот Парламент вчера призна дека Министерството за внатрешни работи го купило контроверзниот израелски софтвер за надгледување „Пегаз”. Тајните служби и полицијата „во сите случаи постапуваа во согласност со законот”, истакна вчера Лајош Коса, шеф на парламентарната комисија за одбрана и внатрешни работи во Будимпешта.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,596FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles