1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Хрватска: Регистриран првиот случај на Делта плус

Во Хрватска во градот Чаковец е регистриран првиот случај на коронавирус делта плус, соопшти Хрватскиот завод за јавно здравје. Делта Плус сојот беше класифициран од индиското Министерство за здравство како „варијанта на вирус кој предизвикува загриженост. Оваа ознака покажува  дека е позаразна, полесно се врзува за клетките на белите дробови и е потенцијално отпорна на терапија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles