13.2 C
New York
Thursday, December 2, 2021

Buy now

spot_img

ГЕРБ цврсто на врвот

Доколку парламентарните избори во Бугарија се одржеа на крајот на октомври за ГЕРБ-СДС ќе гласаа 24,2 отсто од гласачите, за БСП – 15,7 отсто, за „Промените продолжуваат” – 13,7 отсто, за „Има таков народ” 11,3 отсто, за ДПС – 11,1 отсто и за „Демократска Бугарија” – 9,8 отсто.Проруската и популистичка партија „Обнова” останува под цензусот за влез со 3,3 отсто, следена од „Стани.БГ! Доаѓаме!” со 3,1 отсто.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,043FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles