2 C
New York
Sunday, November 28, 2021

Buy now

spot_img

Се одиграа натпреварите од 13 колов во ПМФЛ. ФК Брегалница со победа против екипата на Скопје.

Денеска се одиграа натпреварите од 13 коло во првата македонска фудбалска лига. ФК Брегалница на домашен терен ја победи екипата на ФК Скопје со резултат од 2:1  

Во останатите натпревари резултатите се следни

Брегалница –Скопје  2:1

Македонија ЃП –Шкупи 2:1

Пелистер-Струга 0:1

Работнички-Академија Пандев 0:3

Ренова-Шкендија 0:1

Тиквеш-Борец 2:1

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,032FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles