15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

78 години од загинувањето на Вита Попјорданова

Со положување на буќети цвеќиња шред бистата на народниот херој Вита Поп Јорданова Цена, денеска градоначалникот на Штип, Иван Јорданов, останати општестевно политичкки организации, претставниици на АРМ, ги одбележаа 78 – те години од нејзиното загинување. За животниот пат на херојот пред присутните говореше Претседателот на штипскиот одбор на Сојуз на борци од НОБ, Петар Мицевски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles