15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Буџет: 9 мил евра за КБ – Штип и 3,5 за „Злетовица“

Инвестиција од 9 мил евра предвидува државниот буџет  за доизградба на новата клиничка болница во Штип и таа е најголема за Источниот регион. Освен ова,  преку Мин. за земјоделие буџетот 3,5 мил евра ќе отстапи за ХС Злетовица за негово одржување и функционирање.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles