3.8 C
New York
Saturday, November 27, 2021

Buy now

spot_img

Два млади животи од Штип и Берово ноќеска присвои Короната. Најновите жртви се на 35 и 38 години.

Короната зазема се повеќе место во КБ Штип а ноќеска присвои и два млади животи. Нејзини најнови жртви се Штипјанец на 38 години и жител на Берово на возраст од 35 години. Тешката ноќ на инфективното одделение ја враќа сликата од најдраматичните моменти во болницата што укажува дека короната повторно е силна

Максимално сме посветени во борбата за живот и здравје на сите пациенти но, за жал секогаш нашите напори не се доволни двата изгубени животи се новото предупредување дека строга, лична и колективна одговорност се потребни повеќе од било кога. Велат од болницата.

Во меѓувреме бројот на пациенти во штипската болница е зголемен на 63 што е за околу 20% повеќе од претходните денови.

Исто како и во штипската зголемен број на пациенти има и во Кочанската болница

Заклучно со денес во регионот има 883 активни случаи и 78 хоспитализирани од Ковид 19.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,030FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles