1.8 C
New York
Sunday, November 28, 2021

Buy now

spot_img

Кои се големите проекти на градоначалниците во првите 30 дена

Предизборно, градоначалниците на граѓаните им ветија стотици нови проекти и со нив, тие ја добија довербата во истите и да ги реализираат.

Иако 4 години гледано отсега делуваат како долг период, деновите минуваат бргу, па за да си останат на зборот, избраните со работа мора да почнат веднаш.

Кои се  големите проекти на чија реализација градоначалниците ќе

Дел од градоначалниците зад себе имаат еден четиригодишен мандат, па за нив ова е само континуитет во работењето, но почетни приоритети секако имаат и тие:

Инаку, во избрните програми, главно внимание беше посветено на патната и комунална инфраструктура, но и на изградба на објекти од капитално значење за чија реализација требаат и многу време и многу пари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,032FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles