2.9 C
New York
Saturday, November 27, 2021

Buy now

spot_img

Левица: Да се зачува споменот на загинатите борци

Повеќе од кога и да е треба да се зачува споменот на загинатите борци кои својот живот свесно го дадода за Република Македонија во борба против окупаторот, стои во соопштението на политичката партија Левица испратено по повод ослободувањето на Штип:.

Денес преку предавничките политики на премиерот во заминување Зоран Заев, истатата таа Бугарија, пробувајќи политички да профитира преку таканаречен добрососедски договор за решавање на „едено прашање“, повторно ги отвора овие стари прашања. Затоа сега повеќе од кога и да е најважно е зачувувањето и чествувањето споменот за загинатите борци…Оттука, упатуваме апел до новиот градоначалник Иван Јорданов, наместо да ја продолжи традицијата на празно и лицемерно одбележување на овие важни денови, сериозно да преземе иницијатива на санирање на штетата на сите партизански споменици во градот, почнувајќи од Меморијалниот комплекс на Исарот , стои во соопштението од Левица.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,030FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles