3.8 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Вицепремиерот Николовски ги повика новите градоначалници да штедат и да не се расфрлаат со народните пари

Вицепремиерот за  борба против корупцијата Љупчо Николовски, денес ги повика новоизбраните градоначалници да штедат и да не се расфрлаат со граѓанските пари. Од овие причини тој им го посочи примерот на Владата каде секое користење на службено возило или сметка е строго контролирано:

Локалните единици тоа може да го сторат, преку општинските совети со донесување на посебни акти со кои ќе се ограничат средтсвата за репрезентација на градоначлниците и користење на службените возила, стои во соопштението од Кабинетот на вицепремиерот Николовски.

Повикот на Николовски коинцидира со оној на Мицковски од пред неколку дена кога тој истото им го сугерираше на градоначалниците од ВМРО ДПМНЕ.

За градоначалниците овие повици биле разбирливи, но таков став кон заедничкото тие веќе најавиле уше во изборната кампања. Во секој случај, тие гарантираат домаќинско и рационално однесување во сите сегменти.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,596FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles