3.3 C
New York
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

Градоначалникот на Кочани, Љупчо Папазов позитивен на Ковид 19

Градоначалникот на Кочани, Љупчо Папазов на кога пред два дена му слоши на прес конференција е позитивен на Ковид 19 и тој денес  бил на испитувања во Клиничката болница во Штип. Папазов, решението за избор на градоначалник го доби вчера, кога и беше извршено примопредавањето на функцијата.

Во тек е епидемиолошка анкета за контактите на градоначалникот Папазов, но според протоколот на Институтот за јавно здравје, контактите на заболените со ковид кои примиле две дози вакцина не одат во изолација.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,052FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles