17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Е. Коцева нов директор на ЈП „Плачковица“ -Карбинци

Елена Коцева е нов директор на карбинското комунално претпријатие Плачковица. Во периодот што следи Коцева најави поголема грижа за хигиената во општината, расчистување на дивите и нестандардни депонии и отворање на јавното претпријатие кон граѓаните. Главен фокус на Коцева ќе биде и раздолжување на Претпријатието кое во моментов кон доверители должи околу 300.000 евра.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles