7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Конзолите ќе го исклучат уличното пред општинската зграда во Штип

Конзолите ќе го исклучат уличното осветлување пред општинската зграда во Штип. Градежните активности кои се одвиваат на тротоарот каде се поставени светилките, ја наметнуваат неопходноста истото да биде исклучено, информираа денес од ЈП „Стипион“:

Конзолите во Штип, чија градба е интензивирана, треба да бидат готови  најдоцна до Нова Година. Проектот предвидува , во прва фаза , обезбедување на 41 паркинг место, односно нивно преместување од коловозот на конзолниот дел.

На овој начин, ќе се ослободат двете коловозни ленти за двонасочен сообраќај, со што ќе се намалат сообраќајните гужви во центарот на градот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles