2.6 C
New York
Monday, February 6, 2023

Buy now

spot_img

ХОТАМ: Неопходна помош од државата

Хотелските капацитети се со минимална исполнетост.  Хотелиерите чекаат одговори од релевантните институции околу правилата за дочек на Нова година за да знаат што да понудат, но и дали ќе добијат субвенции од државата, за плати на вработените. Од ХОТАМ барата итна помош од Државата, зашто информираат дека  работеле со загуби и дел од хотелите затвориле, но и тие што работат со минимален капацитет едвај се снаоѓаат како да ги покријат месечните трошоци.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,701FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles