7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Асфалтирани улиците „С. Пожега“ и „Скоевска“

Улиците Славонска Пожега и Скоевска во Штип од денеска се асфалтираат. Двете заедно се долги 800 м, а локалната самоуправа во овој комунален зафат вложи еден милион денари. Претходно  во улицата Славонска Пожега  беше инсталирана нова вододовна мрежа што е прва интеревниција откако населбата Пребег пред повеќе од 40 години е изградена.

Освен споменатите две улици, штипскиот градоначалник  најави асфалтирање и на други.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles