2.9 C
New York
Saturday, November 27, 2021

Buy now

spot_img

Грција: Зголемени субвенциите за струја

Од 18 на 39 евра, за ноември и декември се зголемува субвенцијата за електрична енергија на грчката Влада за првите 300 киловат часови за сите домаќинства, со цел да се ублажат последиците од енергетската криза, соопшти денеска министерот за животна средина и енергија на Грција Костас Скрекас, јавуваат тамошните медиуми.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,030FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles