7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Санација на водовод во с. Мородвис

Во селото Мородвис денеска започнува санација и поправки на дефекти и делови од секундарна и приклучна водоводна мрежа. Потоа следува нејзино озонирање, поради регулирање на притисокот во истата и минимизирање на потенцијални дефекти. Целата активност е планирана да се заврши до крајот на оваа недела

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles