2.9 C
New York
Saturday, November 27, 2021

Buy now

spot_img

Словенија: Доктори издавале лажни Ковид потврди

Во Словенија во вторник се приведени двајца лекари осомничени дека издавале уверенија за работа без прегледи, за одреден паричен надоместок, а за пари издавале и лажни потврди за Ковид. Акцијата што се одвивала на подрачјето на полициските управи на Љубљана, Цеље, Ново Место, Мурска Собота, Крањ и Нова Горица ја воделе кривични истражители од Марибор, а соопштено е дека се работи за предистражна постапка за истрага за економски криминал.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,030FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles