3.3 C
New York
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

Турнир за ЕП: ПОВИКАНИ 4 ФУДБАЛЕРИ ОД ШТИП

Од 10 до 16 ноември во Албанија ќе се  одржи квалификациониот турнир за Елитната фаза  на  ЕП,. Средбите ќе се играат на  10, 13 и 16  ноември. Учествуваат репрезентациите на Македонија, Србја, Франција и Албанија За  овие квалификации за  фудбалери до 19 години се  повикани и четворица штипјани. Тоа се  Матеј Ангелов, кој игра за Работнички, Љупче Кудев од Кит-го, Ване Крстевски – Академоија Пандев и голманот Кире Новаков, кој брани за Триглав во Словенија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,052FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles