3.3 C
New York
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

БиХ: Опасна криминална група во земјите од бивша СФРЈ

Апликацијата „Sky ECC” и шифрираните телефони, отклучени од француската полиција, открија дека во земјите од поранешна Југославија (Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Северна Македонија, Србија, вклучително и Косово и Словенија) постоела опасна меѓународна криминална група. Како што соопшти порталот Радиосараево.ба, групата се доведува во врска со противзаконска разузнавачка работа, недозволена трговија со наркотици на големо, а според некои неофицијални информации дури и организирање ликвидации.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,052FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles