1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Ескобар: Во Црна Гора корупцијата е вкоренета

Заменик-помошникот државен секретар на САД за европски и евроазиски прашања Габриел Ескобар кој вчера во Подгорица се сретна со црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ изјави дека САД се загрижени за „вкоренетата корупција во Црна Гора“. Според Амбасадата на САД во Црна Гора, Ескобар ја охрабрил Црна Гора да продолжи да игра конструктивна улога во справувањето со регионалните предизвици. Ова беше прва посета на Ескобар на Црна Гора како специјален пратеник за Западен Балкан.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles