15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Традиционален меѓународен турнир „Македонски бисер“

Годинава 45 традиционален меѓународен турнир во борење „Македонски бисер“ ќе се одржи од 19-21 ноември во Струмица. Ова е договорено на раководството на  Федерацијата за боречки спортови на Македонија. Најавено е учество на борачи  од Русија, Куба, Романија, Молдавија, Албанија,, Бугарија, Србија, Англија и др Македонија ќе настапи со две репрезентации А и Б

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles