13.2 C
New York
Thursday, December 2, 2021

Buy now

spot_img

Делчево: Завршен дел од велосипедската патека

Заврши доизградба на дел од велосипедската патека Делчево-Илин Камен, проектот кој опфаќаше изградба на улица во село Ѕвегор, како дел од патеката која е долга 720 метри. Висината на инвестицијата е 4,9 милони денари средства обезбедени од Бирото за рамномерен регионален развој и Општината.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,043FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles