3.8 C
New York
Saturday, November 27, 2021

Buy now

spot_img

Тројца каратисти од Штип на светско првенство во Дубаи

Македонската карате репрезентација утре заминува на светско првенство во Дубаи. Троцја штипјани Емил Павлов во категорија -67 килограми, Жарко Арсовски +84 и Јована Ѓоргиева -55 килограми ќе бидат дел од македоснаката репрезентација. Најдобриот каратист Емил Павлов за ТВ Стар изјави дека очекува да го дадде својот максимум, задоволен е од својата форма и се надева на успешен настап. За него медал од светскот првенство за него ќе биде уште еден голем историски успех.

Инаку Македонската карате репрезентација во изминатиот период имаа интензивни подготовки во Дојран заедно со репрезентациите на Македонија, Црна Гора, Бугарија и Албанија.  

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,030FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles