15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Во Пехчево фатен ловџија без дозвола

Пехчевец заработи пријава од полицијата зашто на лов, тргнал со полна ловечка опрема и оружје, но без дозвола. контролата него го пресретнала  низ ловиштата во општината . Со себе, тој имал ловечка  пушка „ИЖ – 27“ калибар 12 мм и 7 ловни патрони за кои не поседувал дозвола. Пушката и патроните биле одземени и за настанот бил запознаен Јавен обвинител. По целосно документирање на случајот против ловџијата со иницијали Е.А. на возраст од 31 година  ќе биде поднесена соодветна пријава.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles