7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Косово: Партијата на Курти победи во само 4 општини

Партијата на косовскиот премиер Албен Курти, Самоопределување победи во само четири општини на последните локални избори во  Косово. Главниот град на Косово, Приштина, во наредните четири години ќе биде воден од градоначалник од редовите на опозицискиот Демократски сојуз на Косово. Најголем број градоначалници од сите партии во Косово ќе има партијата Српската листа која освои 10 градоначалнички мандати.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles